projekt wnętrza

Projekt wnętrza na zawołanie

Remont jest czasem przełomowym, w którym wykłada się jak najwięcej starań w dokładność wystroju wnętrza. W tym przypadku fantazja i pomysłowość działa na najwyższych obrotach, aby móc stworzyć jak najlepszą przestrzeń do codziennego użytkowania. Wszystko musi dokładnie do siebie pasować, ale przede wszystkim koniecznie musi być funkcjonalnie. Jednak jak sprawić, aby było idealnie?

Czytaj więcej…


aranżacja wnętrza

Różnorodność stylów aranżacji wnętrz

Każdy z nas marzy o otaczaniu się pięknymi dodatkami w swoim mieszkaniu. Oczywistym jest, że dobrze zaprojektowane wnętrze wpływa na lepsze samopoczucie domowników, a przecież najważniejszy jest fakt, aby czuć się jak najbardziej swobodnie i przyjemnie w swoich czterech ścianach. Dodatkowo style, które oferuje nam w dzisiejszych czasach moda są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Przyszłość związana z projektowaniem

Już od najmłodszych lat wiele osób odnajduje swój talent. Jedni stworzeni są do tańca, inni do śpiewu, a jeszcze inni do rysowania. Warto przyłożyć się do dobrego wyćwiczenia swoich talentów, aby móc wykorzystać je w przyszłości i robić w życiu coś, z czego czerpie się przyjemność.

Czytaj więcej…


aranżacja wnętrza

Pokój dziecięcy – jak go zaprojektować i urządzić?

Pokoje dziecięce można urządzić na naprawdę różne sposoby. Niektórzy są zwolennikami kolorowych wnętrz, inni przeciwnie – preferują stonowane i pastelowe barwy. Zadaniem dobrego architekta jest wysłuchanie oczekiwań klientów oraz zaproponowanie rozwiązania, które zmieni pokój dziecka w przyjazne i radosne miejsce zabaw oraz odpoczynku.

Czytaj więcej…


architektura wnętrza

Jak wygląda praca architekta wnętrz?

Praca architekta wnętrz wydaje się bardzo pasjonującym i kreatywnym zajęciem. Wiele osób niezwiązanych z branżą często zastanawia się, jak wygląda standardowy dzień pracy projektanta – jakie stoją przed nim wyzwania, ile zaangażowania i jakie umiejętności trzeba mieć, by zostać profesjonalnym architektem wnętrz?

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Jak zaprojektować strefę relaksu?

Mieszkanie powinno być przestrzenią, w której domownicy czują się bezpiecznie i swobodnie. Projektanci wnętrz dbają o to, by były w nim wydzielone odpowiednie strefy, różniące się funkcjonalnością – przeznaczone na sen, odpoczynek, pracę, czy spożywanie posiłków. Jedną z ważnych stref jest miejsce przeznaczone na relaks.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Czy da się połączyć styl nowoczesny z klasycznym

Wydawać by się mogło, że każde wnętrze powinno być urządzone w ściśle określonym stylu – najczęściej nowoczesnym lub klasycznym. W rzeczywistości różnice pomiędzy konkretnymi stylami architektonicznymi coraz częściej się zacierają, a w mieszkaniach można spotkać się z połączenie elementów zarówno nowoczesnego, klasycznego, jak i innego stylu.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Popularne style architektury wnętrz

W architekturze wnętrz podobnie jak w każdej innej dziedzinie sztuki można wyróżnić najróżniejsze style. Niektóre z nich są niezwykle popularne obecnie, inne ponadczasowe, a pozostałe należą głównie do historii. Wśród popularnych obecnie niewątpliwie należy wyróżnić styl nowoczesny, klasyczny, skandynawski oraz industrialny.

Czytaj więcej…


projekty wnętrz

Na co powinien zwrócić uwagę projektant podczas aranżacji łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem pełniącym wiele funkcji. Oprócz oczywistego załatwiania potrzeb jest często miejscem relaksu i odpoczynku. Jest to jedno z pomieszczeń, których funkcjonalność jest niezwykle istotna. Podczas budowy nowego domu, aranżacji mieszkania, czy remontu warto skorzystać z pomocy projektanta lub architekta, który zaprojektuje pomieszczenie nie tylko estetyczne, lecz także wygodne do użytku.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Styl nowoczesny w architekturze wnętrz

Podobnie jak w malarstwie czy innych dziedzinach sztuki, w architekturze wnętrz można wymienić różne style. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi cechami, takimi jak kolorystyka, wykorzystanie brył, wzorów, czy faktur. Jednym z najpopularniejszych współcześnie jest styl nowoczesny, który cechuje przestrzeń, prostota i często minimalizm.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Projektowanie powierzchni lokalów usługowych

Prowadzenie własnego lokalu usługowego, gdzie każdego dnia przewijają się setki ludzi, nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać nie tylko o odpowiednim rozeznaniu w trendach, sprecyzowaniu grupy odbiorców, ale przede wszystkim wystroju, który ma przyciągać potencjalnych klientów.

Czytaj więcej…


projektowanie wnętrz

Identyfikacja wizualna firmy, a jej wnętrza

Spójny wizerunek marki jest niezwykle istotny na rynku, zwłaszcza podczas budowania swojej pozycji. Przedsiębiorcy zatrudniają często profesjonalne firmy, które tworzą, zgodnie z wytycznymi, identyfikację wizualną oraz wprowadzają ją w życie. W jej skład wchodzą między innymi: kolorystyka, logotyp, wygląd produktów czy materiały promocyjne – ich właściwe wykorzystywanie powinno zostać opisane w księdze znaku, wspomagającej przedsiębiorców w dalszych działaniach.

Czytaj więcej…


projektowanie wnętrz

Spójne przestrzenie dzięki pomocy projektantów

Utworzenie spójnych wnętrz w całym domu wymaga sprecyzowania swoich oczekiwań oraz potrzeb, a także ograniczenia inspiracji do jednego stylu. Zazwyczaj jest to bardzo trudne, ponieważ wiele podobnych aranżacji może wpisywać się w gusta każdego z mieszkańców, co nieco zaburzy ład i porządek przestrzeni.

Czytaj więcej…


aranżacja wnętrz

Urządzanie trudnych przestrzeni

Posiadanie mieszkania o wąskich pomieszczeniach czy niewielkim metrażu nie musi odbijać się negatywnie na jego wyglądzie. Urządzając taką przestrzeń, warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Architekt wnętrz wykona spójną i estetyczną aranżację, która doda urokowi każdemu typowi pomieszczenia.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wiele osób urządzających swoje mieszkanie czy planujących jego nową aranżację zastanawia się, czy warto rozpocząć współpracę z osobą, która wykonuje profesjonalne projekty wnętrz. W tym artykule zebraliśmy argumenty, które przybliżą informacje na temat pracy takiego specjalisty i zachęcą do skorzystania z tego rozwiązania.

Czytaj więcej…


projektowanie wnętrz

Przygotowanie do rozmowy z architektem – jakie pytania zadaje projektant?

Architekt jest osobą niezwykle kreatywną i uzdolnioną. Posiada on wiele umiejętności, które wpływają na wygląd tworzonych przez niego projektów mieszkań i pomieszczeń. Jako że coraz więcej osób kieruje się do projektanta po to, aby mieć pewność, że ich wizja idealnego domu zostanie perfekcyjnie odwzorowana, warto jest wiedzieć kilka rzeczy na temat pierwszej rozmowy z architektem i tego jak się do niej przygotować.

Czytaj więcej…


aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz – przebieg procesu i czas trwania

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku pojawiają się coraz to nowsze meble i elementy wystroju mieszkania wielu osobom wydaje się, że łatwiej jest samemu zaprojektować wygląd własnego wnętrza. Prawda jest jednak taka, że pomimo tak łatwej dostępności różnych elementów aranżacja wnętrz wymaga przemyślenia i pomocy doświadczonej osoby. Aktualnie możliwy jest wybór doświadczonego projektanta wnętrz, który stworzy przytulny kąt, kierując się specjalnym procesem projektowym.

Czytaj więcej…