DSC_5792

Jak zaprojektować strefę relaksu?

Mieszkanie powinno być przestrzenią, w której domownicy czują się bezpiecznie i swobodnie. Projektanci wnętrz dbają o to, by były w nim wydzielone odpowiednie strefy, różniące się funkcjonalnością – przeznaczone na sen, odpoczynek, pracę, czy spożywanie posiłków. Jedną z ważnych stref jest miejsce przeznaczone na relaks. Gdzie i w jaki sposób zaprojektować strefę odpoczynku, by dobrze pełniła swoją funkcję?

Lokalizacja strefy relaksu – podpowiedzi projektanta wnętrz

strefa relaksu - projekt wnętrza

Wybór miejsca, w którym znajdzie się strefa relaksu tak naprawdę zależy od domowników oraz osoby wspierającej w procesie aranżacji. Dobry projektant wnętrz w Warszawie powinien zapytać o oczekiwania oraz pomysły inwestora. Strefa relaksu może być bowiem usytuowana w salonie, łazience, lub nawet na świeżym powietrzu – w ogrodzie bądź na balkonie. Bardzo dobrym wyznacznikiem dla wybrania miejsca będzie ulubiona forma spędzania wolnego czasu – czy jest to czytanie książek, oglądanie filmów, domowe SPA, czy jeszcze inna forma odpoczynku? Na podstawie ulubionej formy wypoczynku dużo łatwiej będzie wybrać na niego miejsce w swoim domu. Bardzo dobrym pomysłem jest wybór pomieszczenia, do którego dociera duża ilość naturalnego światła – oczywiście jeśli to jest możliwe.

Projekt strefy relaksu

strefa relaksu

Strefa relaksu to miejsce, w którym domownicy mogą wypocząć po długim dniu w pracy lub szkole. Aby miejsce to spełniało swoją funkcję, należy je dokładnie zaaranżować, a także dbać o jego układ i porządek. W tym celu warto skorzystać z usług architekta, oferującego projektowanie wnętrz w Warszawie – jego wieloletnie doświadczenie pomoże nie tylko wybrać odpowiednie miejsce, lecz także opracuje pełen projekt wnętrza, w którym znajdzie się strefa wypoczynkowa. Podczas jej aranżacji warto zwrócić uwagę na klimat miejsca – dobrze, by otoczenie było kojące, uspokajające. W strefie relaksu zalecane jest stosowanie jasnych barw oraz naturalnych materiałów. Odpoczynkowi sprzyja także minimalizm i porządek – w połączeniu z przytulnymi dodatkami i przemyślanymi dekoracjami pomoże się rozluźnić i zrelaksować. Bardzo ważne jest także oświetlenie, które powinno być przyjemne dla oka – naturalne światło dzienne, czy płomień świecy sprawdzi się tu znacznie lepiej, niż ostra, jasna żarówka.

Mieszkańcom stolicy zdarza się nieraz zapomnieć o konieczności odpoczynku – odpowiednio urządzone mieszkanie lub apartament pozwoli im zaznać nawet odrobiny relaksu podczas wieczornego czytania książki, oglądania filmu, czy długiej, odprężającej kąpieli. Projektanci i architekci wnętrz z chęcią pomogą w zaprojektowaniu i przygotowaniu odpowiedniego miejsca na odpoczynek.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *