Projektowanie powierzchni lokalów usługowych

Prowadzenie własnego lokalu usługowego, gdzie każdego dnia przewijają się setki ludzi, nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać nie tylko o odpowiednim rozeznaniu w trendach, sprecyzowaniu grupy odbiorców, ale przede wszystkim wystroju, który ma przyciągać potencjalnych klientów. Każda marka musi dbać o rozpoznawalność i zachęcać do kolejnych odwiedzin, na co duży wpływ ma przystępność produktów oraz praktyczne rozplanowanie przestrzeni. Teraz dość popularne stało się korzystanie z pomocy profesjonalistów, czyli architektów wnętrz, którzy nawet z powierzchnią użytkową nie mają najmniejszych problemów.

Wystawa sklepowa i jej rola

architektura wnętrz

Przechodząc ulicą, zwracamy uwagę na okna wystawowe różnych sklepów, to właśnie ich wygląd stanowi bardzo istotny element wizerunkowy każdej marki. Wynika to z faktu, że w czasach tak dużej konkurencji naprawdę trudno jest wyróżnić swój nowy sklep czy lokal usługowy, dlatego trzeba sięgać po nietypowe rozwiązania. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast, gdzie zdobycie i utrzymanie klienta jest naprawdę trudnym zadaniem, i to właśnie tam wykorzystywani są do aranżowania przestrzeni architekci. Dobry architekt wnętrz w Warszawie na pewno ma duże doświadczenie w kwestii tworzenia unikalnych wystaw sklepowych, ale również aranżowania przestrzeni tak, by była ona przyjazna dla klienta.

Proces projektowania oraz najważniejsze elementy

Tworzenie projektu powinno się zacząć od dokładnego zapoznania się z planem budynku oraz możliwościami, jakie daje przestrzeń. Ze względu na fakt, że architektura wnętrz w Warszawie często obejmuje budynki zabytkowe, należy być bardzo ostrożnym i sprawdzić dokładnie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań przed rozpoczęciem prac remontowych. Dopiero po zakończeniu formalności można przejść do etapu projektowania oraz aranżowania przestrzeni. Każdy architekt musi utworzyć sobie podstawowe założenia – kim będzie klient, jaki to jest rodzaj działalności oraz co może wyróżnić lokal wśród innych w tym mieście. Na tej podstawie opracowywane są podziały na przestrzeń dla klientów oraz pracowników, które wymagają zupełnie odmiennej aranżacji.

To, jak wygląda ostateczny projekt, jest w dużej mierze zależne od właściciela oraz marki. Niektórzy mogą posiadać już kilka lokali, będą więc chcieli dopasować nowy do pozostałych. Jeśli jednak jest to coś zupełnie nowego, aranżacja wnętrza może zostać wykonana w dowolnym stylu. Architekt na pewno dobierze elementy wystroju, pasujące do koncepcji właściciela oraz rodzaju prowadzonej działalności. Ważne, by w efekcie wystawa oraz przestrzeń zachęcały klientów do kolejnej wizyty.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *