architektura wnętrz

Popularne style architektury wnętrz

W architekturze wnętrz podobnie jak w każdej innej dziedzinie sztuki można wyróżnić najróżniejsze style. Niektóre z nich są niezwykle popularne obecnie, inne ponadczasowe, a pozostałe należą głównie do historii. Wśród popularnych obecnie niewątpliwie należy wyróżnić styl nowoczesny, klasyczny, skandynawski oraz industrialny.

Czytaj więcej…


projekty wnętrz

Na co powinien zwrócić uwagę projektant podczas aranżacji łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem pełniącym wiele funkcji. Oprócz oczywistego załatwiania potrzeb jest często miejscem relaksu i odpoczynku. Jest to jedno z pomieszczeń, których funkcjonalność jest niezwykle istotna. Podczas budowy nowego domu, aranżacji mieszkania, czy remontu warto skorzystać z pomocy projektanta lub architekta, który zaprojektuje pomieszczenie nie tylko estetyczne, lecz także wygodne do użytku.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Styl nowoczesny w architekturze wnętrz

Podobnie jak w malarstwie czy innych dziedzinach sztuki, w architekturze wnętrz można wymienić różne style. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi cechami, takimi jak kolorystyka, wykorzystanie brył, wzorów, czy faktur. Jednym z najpopularniejszych współcześnie jest styl nowoczesny, który cechuje przestrzeń, prostota i często minimalizm.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Projektowanie powierzchni lokalów usługowych

Prowadzenie własnego lokalu usługowego, gdzie każdego dnia przewijają się setki ludzi, nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać nie tylko o odpowiednim rozeznaniu w trendach, sprecyzowaniu grupy odbiorców, ale przede wszystkim wystroju, który ma przyciągać potencjalnych klientów.

Czytaj więcej…


projektowanie wnętrz

Identyfikacja wizualna firmy, a jej wnętrza

Spójny wizerunek marki jest niezwykle istotny na rynku, zwłaszcza podczas budowania swojej pozycji. Przedsiębiorcy zatrudniają często profesjonalne firmy, które tworzą, zgodnie z wytycznymi, identyfikację wizualną oraz wprowadzają ją w życie. W jej skład wchodzą między innymi: kolorystyka, logotyp, wygląd produktów czy materiały promocyjne – ich właściwe wykorzystywanie powinno zostać opisane w księdze znaku, wspomagającej przedsiębiorców w dalszych działaniach.

Czytaj więcej…


projektowanie wnętrz

Spójne przestrzenie dzięki pomocy projektantów

Utworzenie spójnych wnętrz w całym domu wymaga sprecyzowania swoich oczekiwań oraz potrzeb, a także ograniczenia inspiracji do jednego stylu. Zazwyczaj jest to bardzo trudne, ponieważ wiele podobnych aranżacji może wpisywać się w gusta każdego z mieszkańców, co nieco zaburzy ład i porządek przestrzeni.

Czytaj więcej…


aranżacja wnętrz

Urządzanie trudnych przestrzeni

Posiadanie mieszkania o wąskich pomieszczeniach czy niewielkim metrażu nie musi odbijać się negatywnie na jego wyglądzie. Urządzając taką przestrzeń, warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Architekt wnętrz wykona spójną i estetyczną aranżację, która doda urokowi każdemu typowi pomieszczenia.

Czytaj więcej…


architektura wnętrz

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wiele osób urządzających swoje mieszkanie czy planujących jego nową aranżację zastanawia się, czy warto rozpocząć współpracę z osobą, która wykonuje profesjonalne projekty wnętrz. W tym artykule zebraliśmy argumenty, które przybliżą informacje na temat pracy takiego specjalisty i zachęcą do skorzystania z tego rozwiązania.

Czytaj więcej…


projektowanie wnętrz

Przygotowanie do rozmowy z architektem – jakie pytania zadaje projektant?

Architekt jest osobą niezwykle kreatywną i uzdolnioną. Posiada on wiele umiejętności, które wpływają na wygląd tworzonych przez niego projektów mieszkań i pomieszczeń. Jako że coraz więcej osób kieruje się do projektanta po to, aby mieć pewność, że ich wizja idealnego domu zostanie perfekcyjnie odwzorowana, warto jest wiedzieć kilka rzeczy na temat pierwszej rozmowy z architektem i tego jak się do niej przygotować.

Czytaj więcej…


aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz – przebieg procesu i czas trwania

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku pojawiają się coraz to nowsze meble i elementy wystroju mieszkania wielu osobom wydaje się, że łatwiej jest samemu zaprojektować wygląd własnego wnętrza. Prawda jest jednak taka, że pomimo tak łatwej dostępności różnych elementów aranżacja wnętrz wymaga przemyślenia i pomocy doświadczonej osoby. Aktualnie możliwy jest wybór doświadczonego projektanta wnętrz, który stworzy przytulny kąt, kierując się specjalnym procesem projektowym.

Czytaj więcej…