Urządzanie trudnych przestrzeni

Posiadanie mieszkania o wąskich pomieszczeniach czy niewielkim metrażu nie musi odbijać się negatywnie na jego wyglądzie. Urządzając taką przestrzeń, warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Architekt wnętrz wykona spójną i estetyczną aranżację, która doda urokowi każdemu typowi pomieszczenia. Jakie tricki może zastosować profesjonalista, żeby prezentowało się ono gustownie?

Umieszczenie dużej szafy

Jeśli metraż do urządzenia jest niewielkich rozmiarów, często stosowanym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnej szafy wnękowej, która wypełni przestrzeń od podłogi aż po sufit. Dzięki jej zastosowaniu wykorzysta się często niezabudowaną przestrzeń w górnych częściach ściany. Atutem korzystania z tego rozwiązania jest to, że zyskuje się dużo przestrzeni do przechowywania, co jest istotne przy małych metrażach. Posiadając w mieszkaniu niewielkie pomieszczenia, trzeba dużą uwagę zwracać na to, żeby nie sprawiało ono wrażenia zagraconego. Przytłoczenie zbyt dużą ilością rzeczy odbiera uroku, jednak posiadając pojemną szafę wnękową, można dużo rzeczy przechowywać w jednym miejscu.

aranżacja wnętrz

Istotna gra kolorami

Aby wnętrze nie było zbyt przytłaczające, warto pamiętać o wykorzystaniu jasnych kolorów. Ich umiejętne zastosowanie przynosi efekt w postaci optycznego powiększenia i nadaniu pomieszczeniu wrażenia lekkości. Jasne tonacje są wyrazem ponadczasowej elegancji, które stwarzają wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Można je zestawić z łatwością z pasującymi detalami takimi jak obrazki czy tekstylia.

Zastosowanie rozwiązań wielofunkcyjnych

Projektant wnętrz, który urządza małe pomieszczenia, bardzo często wykorzystuje praktyczne rozwiązania, jakim są wielofunkcyjne meble. Przykładem takiego rozwiązania może być np. meblościanka, która posiada wysuwany blat i może służyć również jako biurko do pracy czy odrabiania lekcji. Dzięki umieszczeniu w pokoju takiego mebla można maksymalnie wykorzystać nawet niewielką przestrzeń w taki sposób, żeby mogła pełnić kilka funkcji jednocześnie.

Aranżacja wnętrz to trudna sztuka, zwłaszcza jeśli urządza się niewielkie pomieszczenia o niestandardowym kształcie czy z dużą ilością skosów. Powierzenie takiego wyzwania profesjonalistom jest dobrym pomysłem, ponieważ urządzi on przestrzeń w sposób estetyczny oraz funkcjonalny, podkreślając atuty pomieszczenia i umiejętnie odwracając uwagę od jego mankamentów. Zastosowane przez architekta sposoby takie jak m.in. te wymienione powyżej przyniosą pożądany efekt w postaci gustownie urządzonego mieszkania.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *